26-letni Austriak oddał już pierwsze skoki treningowe.

Reklama

To było wspaniałe uczucie znów skakać po dziesięciu miesiącach przerwy, ale do ideału daleko. Czułem się dość niepewnie - powiedział rekordzista pod względem liczby zwycięstw w konkursach Pucharu Świata.

Schlierenzauer nie deklarował, że wystartuje w rozgrywanym pod koniec grudnia i na początku stycznia Turnieju Czterech Skoczni. Jego celem są mistrzostwa świata, które odbędą się na przełomie lutego i marca w Lahti.

Poprzedni sezon miał nieudany. W styczniu przerwał starty z powodu słabej formy, a w marcu uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach w Kanadzie, gdzie wraz z grupą przyjaciół szusował poza wyznaczonymi trasami. Zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i musiał się poddać operacji.

Austriak wygrał 53 konkursy Pucharu Świata, ale ostatnie 6 grudnia 2014. W całym cyklu triumfował dwukrotnie - w sezonach 2008/09 oraz 2012/13. Trzykrotnie był drugi. Indywidualnie na igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku wywalczył dwa brązowe medale i z drużyną złoto, a cztery lata później w Soczi wraz z kolegami sięgnął po srebro. Dwukrotnie (2012 i 2013) triumfował w Turnieju Czterech Skoczni.

Reklama