Turniej odbędzie się w dniach 26-29 kwietnia w dwóch szwedzkich miastach, Soedertaelje i Sztokholmie oraz w Helsinkach. W rozgrywkach wezmą udział drużyny Szwecji, Rosji, Finlandii i Czech. Mistrzostwa świata odbędą się w Danii w dniach 4-20 maja.

Reklama

28-letni Bergling został znaleziony w piątek martwy w luksusowym hotelu w Omanie. Był „muzycznym patronem” hokejowej drużyny Trzech Koron.

Przez lata w naszej szatni rozbrzmiewała jego muzyka. Jesteśmy w szoku po wiadomości o jego śmierci i dlatego postanowimy uhonorować go podczas turnieju tak jak możemy, jego własną muzyką - powiedział Mika Zibanejad.

Urodzony w Sztokholmie w fińsko-irańskiej rodzinie 25-letni zawodnik gra obecnie w New York Rangers. Jest również producentem muzycznym, wydał dwa single i blisko znał Berglinga.

Muzyka Avicii dodawała nam Szwedom zawsze dodatkowych sił podczas przerw, a zwłaszcza kiedy wygraliśmy MŚ juniorów w 2012 roku, pokonując w finale Rosję. Tym razem okazja jest szczególna i Tim będzie jak zawsze z nami w szatni, podczas każdej przerwy w meczach.