Rekordzistka pod względem wygranych w kobiecym PŚ (82) będzie pracować dla stacji NBC podczas weekendowych transmisji zjazdu i supergiganta.

To będzie dla mnie coś specjalnego zobaczyć rywalizację narciarską przez zupełnie inne "szkła". Jestem podekscytowana możliwością komentowania dla NBC i analizowania wyczynów tych niesamowitych sportowców, z którymi rywalizowałam i których znam bardzo dobrze - oświadczyła Vonn.

Reklama

Szefowie stacji także nie mogą doczekać się debiutu Vonn, trzykrotnej medalistki olimpijskiej, w nowej roli.

Znając jej odwagę, chęć do współzawodnictwa i determinację jako zawodniczki, jesteśmy przekonani, że Lindsey zapewni naszym widzom, którzy pasjonują się narciarstwem alpejskim, specjalne spojrzenie na rywalizację z zupełnie nowej perspektywy - powiedziała dyrektor wykonawcza stacji Molly Solomon.

Reklama

Po zakończeniu kariery kontakty mistrzyni olimpijskiej z Vancouver w zjeździe i czterokrotnej zdobywczyni PŚ z telewizją, choć w innej roli niż dotychczas, są coraz bardziej intensywne, m.in. prowadzi reality show, w którym bohaterami są psy.

36-letnia Vonn jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych sportsmenek na świecie. Jej sława wykracza poza dyscyplinę. W mediach społecznościowych ma ponad cztery miliony fanów, a zainteresowanie powodowały nie tylko sukcesy sportowe, ale i porażki - ciężkie kontuzje, a ponadto życie prywatne, m.in. związek z golfistą Tigerem Woodsem, a wcześniej (2013) rozwód z mężem i trenerem Thomasem Vonnem. Od sierpnia 2019 r. była zaręczona z kanadyjskim hokeistą P.K. Subbanem, mistrzem olimpijskim z Soczi, ale pod koniec grudnia para ogłosiła oficjalnie rozstanie.