Wcześniej Vonn zapowiadała, że zakończy karierę dopiero po pobiciu rekordu Ingemara Stenmarka pod względem liczby zwycięstw w zawodach PŚ. Szwed zwyciężył 86 razy, Amerykanka - 82.

Reklama

Teraz jednak mistrzyni świata w zjeździe i supergigancie z Val d'Isere (2009) przyznaje, że nie jest już w optymalnej formie.

Dotarłam do momentu, w którym fizycznie nie ma to już sensu. Chciałabym być aktywna, gdy będę starsza, więc muszę pomyśleć o tym, co będzie później, a nie skupiać się tylko na najbliższej przyszłości - powiedziała Vonn na antenie telewizji NBC.

Na ten sezon zaplanowano osiem supergigantów i dziewięć zjazdów, czyli łącznie 17 zawodów, w których Amerykanka potrzebuje przynajmniej pięciu zwycięstw, aby pobić rekord .

Jeśli mi się to uda, to będzie spełnienie marzeń. Jeśli nie, myślę, że i tak miałam karierę pełną niesamowitych sukcesów - podkreśliła Vonn.

Amerykanka czterokrotnie zdobyła Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W dorobku ma łącznie 10 medali igrzysk i mistrzostw świata.