Utah Royals zadebiutują w lidze 16 marca

Vonn do tej pory była tylko fanką zespołu z Utah. Teraz postanowiła się jeszcze bardziej zaangażować w jego działalność i będzie go też wspierać finansowo.

Reklama

Jestem oczywiście fanką Royals, ale chcę wam powiedzieć, że nie tylko będę tu w tej roli. Zostałam współwłaścicielką. Jestem podekscytowana, że będę wspierać kobiety, a szczególnie kobiety z Utah. Jako osoba od dawna zaangażowana w ten projekt, wspomagająca także Utah w staraniach o igrzyska w 2034 roku, jestem zachwycona powrotem Royals do NWSL - oświadczyła 39-latka.

Reklama

Piłkarki Utah Royals zadebiutują w lidze 16 marca w spotkaniu z Chicago Red Stars.

Vonn inwestuje w wiele branż

Vonn to jednak z najbardziej rozpoznawalnych sportsmenek na świecie. Jej profile w mediach społecznościowych obserwuje ponad pięć milionów osób.

Dla byłej gwiazdy narciarstwa alpejskiego piłka nożna jest kolejnym biznesem, w który się zaangażowała. Trzykrotna medalistka olimpijska i czterokrotna (2008-10 i 2012) triumfatorka Pucharu Świata inwestuje w wiele branż, m.in. odzieżową i motoryzacyjną. Projektuje też własną linię nart oraz strojów narciarskich dla firmy HEAD. Jest także gwiazdą programów telewizyjnych.