Kaliszek i Spodyriew po tańcu rytmicznym plasowali się tuż za podium. Po programie dowolnym spadli o jedną pozycję. Łącznie zgromadzili 161,62 punktu.

Reklama

Biało-czerwoni wyrównali swój najlepszy wynik w cyklu GP. Poprzednio piątą lokatę zajęli dwa lata temu w Chinach.

Stepanowa i Bukin, brązowi medaliści tegorocznych mistrzostw Europy, zdobyli w Moskwie 199,43 pkt, wyprzedzając Hiszpanów Sarę Hurtado i Kirilla Chaliawina (174,42) oraz Amerykanów Christinę Carreirę i Anthony'ego Ponomarenko (174,21). Rosjanie za program dowolny otrzymali 124,94 pkt, ustanawiając rekord świata.

Hanyu, dwukrotnemu mistrzowi olimpijskiemu, nie przeszkodziła w odniesieniu zwycięstwa (278,42 pkt) kontuzja prawej kostki, którą odniósł podczas treningu. Utytułowany łyżwiarz zdominował rywalizację w stolicy Rosji - drugi Gruzin Morisi Kwitelaszwili stracił do niego prawie 30 punktów (248,58).

Hanyu jest już pewny udziału w zawodach finałowych cyklu. Wygrał po raz drugi z rzędu w GP - wcześniej triumfował w Helsinkach. W Moskwie ustanowił rekord świata w programie krótkim, za który otrzymał 110,53 pkt.

Zmagania solistów były jedynymi, w których na najwyższym stopniu podium nie znaleźli się przedstawiciele gospodarzy.

Wśród solistek sukces odniosła 16-letnia mistrzyni olimpijska z Pjongczangu Alina Zagitowa (222,95), a najlepszą parą sportową okazali się wicemistrzowie globu i złoci medaliści czempionatu Starego Kontynentu Jewgienia Tarasowa i Władimir Morozow (220,25).

Następne zawody GP odbędą się w dniach 22-24 listopada w Japonii. Zawody finałowe zaplanowano na 6-9 grudnia w Vancouver.