W polskim zespole nie zaszły żadne zmiany. W ekipie trenera Michala Dolezala ponownie znaleźli się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot i Klemens Murańka.

Reklama

Skocznia Aist nie należy do zbyt szczęśliwych dla biało-czerwonych. Jeszcze żadnemu nie udało się tam wygrać, a ubiegłoroczne podia Żyły były pierwszymi. Miejsce to jest także areną ostatniej wpadki Polaków. 14 grudnia 2014 odbył się ostatni konkurs, w którym żaden nie zajął miejsca w najlepszej trzydziestce.

W Niżnym Tagile bardzo dobrze czują się za to Niemcy. Z ośmiu rozegranych tam konkursów wygrali cztery.

W tym sezonie tylko dwukrotnie rywalizowano indywidualnie. Niedzielne zmagania w Kuusamo odwołano z powodu zbyt silnego wiatru. Dzień wcześniej w Finlandii triumfował Daniel-Andre Tande. Norweg najlepszy był też na inaugurację w Wiśle i prowadzi w klasyfikacji generalnej. Z Polaków najwyżej - na piątym miejscu - sklasyfikowany jest Stoch.

Tande jest pierwszym od ośmiu lat skoczkiem, któremu sezon udało się zacząć od dwóch wygranych. W 2011 roku hat-trickiem popisał się Austriak Andreas Kofler.

Reklama

W Pucharze Narodów ex aequo prowadzą Norwegowie i Austriacy. Polacy zajmują czwarte miejsce, a wyprzedzają ich jeszcze Słoweńcy.

Niżny Tagił to miasto w azjatyckiej części Rosji, w obwodzie swierdłowskim, nad rzeką Tagił. To jeden z ważniejszych ośrodków treningowych w tym kraju. Pięć skoczni powstało tam w 1970 roku, po przebudowie w latach 2009-12 zostały cztery, w tym największa K-120. Jej rekordzistą jest Norweg Johann Andre Forfang z wynikiem 141,5 m. Po raz pierwszy konkursy PŚ rozegrano tam w sezonie 2014/15.

Program zawodów w Niżnym Tagile:

piątek, 6 grudnia: 13.30 - oficjalny trening 15.30 - kwalifikacje sobota,
7 grudnia: 14.30 - seria próbna 15.30 - pierwsza seria konkursowa niedziela,
8 grudnia 14.00 - kwalifikacje 15.30 - pierwsza seria konkursowa