Drużyna trenera Tomasza Valtonena wykorzystała wszystkie trzy okresy gry w przewadze w pierwszej tercji i „ustawiła” sobie mecz. Holendrzy popełnili sporo błędów w obronie, mogli po 20 minutach przegrywać wyżej, bo biało-czerwoni stworzyli jeszcze kilka bramkowych okazji.

W drugiej tercji trwała dominacja Polaków, rywalom nie pomogła zmiana bramkarza – stracili w tej części cztery gole.

Trener Valtonen w trzeciej odsłonie wpuścił na lód drugiego bramkarza Michała Kielera. Jego drużyna nie pozwoliła rywalom na zagrożenie własnej bramki, a Filip Komorski ustalił wynik na 8:0.

W drugim czwartkowym spotkaniu zawodów Kazachstan zagra z Ukrainą.

Polacy w piątek zmierzą się z Ukraińcami, a w niedzielę – z gospodarzami. Do kolejnej rundy eliminacji awansuje tylko zwycięzca zawodów.

Polska - Holandia 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)
Bramki: Arkadiusz Kostek (3), Aron Chmielewski (8), Maciej Urbanowicz (14), Dominik Paś (25), Patryk Wajda (27), Oskar Jaśkiewicz (27, 36), Filip Komorski (50)
Kary: 6 – 14 minut
Polska: John Murray (Michał Kieler) - Marcin Kolusz, Patryk Wajda, Aron Chmielewski, Dominik Paś, Bartłomiej Jeziorski - Arkadiusz Kostek, Bartosz Ciura, Noureddine Bettahar, Bartłomiej Neupauer, Damian Kapica - Oskar Jaśkiewicz, Jakub Michałowski, Krystian Dziubiński, Filip Komorski, Maciej Urbanowicz - Martin Przygodzki, Paweł Zygmunt, Filip Starzyński, Szymon Marzec
Holandia: Ian Meierdres (Martijn Oosterwijk) - Kilian van Gorp, Boet van Gestel, Tom Marx, Joey Oosterveld, Nick Verschuren - Luke Zwartbol, Jordy Verkiel, Ronald Wurm, Jonne de Bonth, Lars den Edel - Niels van der Vossen, Stijn Knoop, Raymond van der Schuit, Danny Stempher, Reno de Hondt - Ernesto Klem, Jord Smit, Jasper Nordemann, Luca Heutmekers