Polacy w czwartek rozgromili na otwarcie zawodów Holandię 8:0. W tym spotkaniu po uderzeniu krążkiem złamania palca doznał Paweł Zygmunt i zakończył udział w turnieju. Ukraińcy przegrali z Kazachstanem 1:8.

Piątkowe starcie było dla ekipy trenera Tomasza Valtonena początkowo trudniejszym wyzwaniem. Tym razem to rywale objęli prowadzenie po dalekim uderzeniu Pawlo Tarana. 26 sekund przed przerwą, w ogromnym zamieszaniu pod ukraińską bramką, do wyrównania doprowadził Filip Starzyński.

W drugiej tercji trafiali tylko Polacy. Najpierw szybką wymianę krążka skutecznie zakończył z bliska Martin Przygodzki, a potem – kiedy biało-czerwoni grali w osłabieniu – solowy rajd przeprowadził Szymon Marzec i po 40 minutach wynik brzmiał 3:1.

Po zmianie stron Polacy dołożyli jeszcze trzy gole, ku radości grupki ich kibiców obecnych na widowni Barys Areny. Nie wybiła ich z rytmu kilkuminutowa przerwa na naprawę osłony nad bandą lodowiska.

W drugim piątkowym meczu turnieju Kazchastan zagra z Holandią.

Sobota jest dniem przerwy w turnieju, w niedzielę Ukraina zmierzy się z Holandią, a Polska z Kazachstanem. Zwycięzca turnieju awansuje do sierpniowych głównych kwalifikacji olimpijskich.

Polska - Ukraina 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Bramki: 0:1 Pawlo Taran (Wołodymyr Aleksjuk, Nikita Bucenko, 16), 1:1 Filip Starzyński (Krystian Dziubiński, 20), 2:1 Martin Przygodzki (Patryk Wajda, Szymon Marzec, 28), 3:1 Szymon Marzec (36), 4:1 Marcin Kolusz (41), 5:1 Damian Kapica (Bartosz Ciura, Noureddine Bettahar, 53), 6:1 Filip Komorski (56).

Polska: John Murray – Patryk Wajda, Marcin Kolusz, Bartłomiej Jeziorski, Dominik Paś, Aron Chmielewski – Bartosz Ciura, Arkadiusz Kostek, Noureddine Bettahar, Bartłomiej Neupauer, Damian Kapica – Jakub Michałowski, Oskar Jaśkiewicz, Maciej Urbanowicz, Filip Komorski, Krystian Dziubiński oraz Martin Przygodzki, Filip Starzyński, Szymon Marzec.

Ukraina: Kuryło Kuczer/Mykyta Hordiuszyn – Wołodymyr Aleksjuk, Pawlo Taran, Siergiej Babiniec, Nikita Bucenko, Roman Blagij – Igor Mereżko, Pylyp Pangełow–Juldaszew, Dmytro Nimienko, Hlib Krywoszapkin, Andriej Michnow – Wsiewołod Tolcuszko, Oleksander Aleksandrow, Oleksy Worona, Tymur Hrycenko, Iwan Sawczenko – Wołodymyr Romanienko, Andriej Grigorjew, Oleksander Kostikow, Rusłan Romaszenko, Oleksiej Janiszewski.

Kary: Polska - 14 minut; Ukraina – 12 minut.