Dziennik Gazeta Prawana logo

PŚ w skokach: Konkursy w Oslo bez kibiców. Powodem koronawirus

5 marca 2020, 21:59
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Holmenkollen
<p>Holmenkollen</p>/shutterstock
Zaplanowane na najbliższy weekend zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo-Holmenkollen odbędą się bez udziału kibiców. Powodem jest epidemia koronawirusa. Widzów nie będzie także podczas rywalizacji w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej.

- napisano na oficjalnej stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Zawody w stolicy Norwegii są pierwszym etapem cyklu Raw Air w skokach narciarskich. Na piątek zaplanowano kwalifikacje, na sobotę - konkurs drużynowy, a na niedzielę - indywidualny.

Ponadto w sobotę odbędzie się rywalizacja kobiet w biegu łączonym na 30 km oraz mężczyzn w kombinacji norweskiej, a w niedzielę - mężczyzn w biegu łączonym na 50 km.

Koronawirusem, który po raz pierwszy wykryto w Chinach, zarażonych jest już ok. 100 tysięcy osób na całym świecie, najwięcej w Chinach - ok. 80 tysięcy. Zmarło ponad 3000.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj