43-letni Bajcicak to były biegacz, którego największym sukcesem było zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w niemieckiem Reit im Winkl w 2005 roku. Ostatnio trenował słowackie biathlonistki, siostry Paulinę i Ivonę Fialkove. Dobre wyniki osiągała Paulina, która w sezonie 2018/19 zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Reklama

Martina polecili nam trener Wierietielny i Justyna Kowalczyk. Przyjrzeliśmy się jego osobie i uznaliśmy, że to rzeczywiście bardzo dobra kandydatura - zdradził Winkiel.

Kowalczyk nie będzie asystentką Bajcicaka, ale ma z nim współpracować.

Wierietielny z polskimi biegami narciarskimi związany był od 2000 roku. Szybko skupił się na pracy z Kowalczyk, z którą osiągnął wielkie sukcesy. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej pod jego wodzą zdobyła pięć medali olimpijskich, w tym dwa złote. Ośmiokrotnie stanęła na podium mistrzostw świata, dwa razy na najwyższym stopniu. Na koncie ma także cztery Kryształowe Kule za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Dwa lata temu duet Wierietielny - Kowalczyk objął młodą grupę biegaczek. W zakończonych 8 marca mistrzostwach świata juniorów w Oberwiesenthal Izabela Marcisz zdobyła trzy medale - dwa srebrne i jeden brązowy.