Oprócz kryniczan prawo gry w ekstralidze otrzymało jeszcze osiem klubów: Comarch Cracovia Kraków, GKS Katowice, GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, KH Energa Toruń, Podhale Nowy Targ, Re-Plast Unia Oświęcim oraz Stoczniowiec Gdańsk.

Reklama

Kibice w Krynicy występami w ekstralidze emocjonowali się ostatnio w sezonie 2013/14. Wówczas, pod kierunkiem trenerów kadry Igora Zacharkina i Jacka Płachty, występował zespół o nazwie 1928 KTH Krynica, w składzie którego grało wielu ówczesnych reprezentantów Polski. Klub ten zmagał się jednak z ogromnymi problemami finansowymi i szybko zakończył działalność.

O licencję na grę w ekstralidze starają się jeszcze UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok i Zagłębie Sosnowiec, ale kluby te muszą uzupełnić dokumentację. Ta procedura ma się zakończyć nie później niż do 31 lipca.

W przypadku drużyny z Sanoka byłby to powrót na najwyższy poziom rozgrywkowy po czterech latach. Wówczas grał tam zespół o nazwie STS Sanok. Z kolei Niedźwiadki przez trzy ostatnie sezony grały w drugiej lidze słowackiej (trzeci poziom rozgrywkowy).

Klub z Sanoka jest bardzo bliski przyznania licencji. W jego przypadku czekamy na dokumenty rejestrowe. Z kolei Zagłębie zostało wezwane do uzupełnienia brakującej dokumentacji dotyczącej finansów. Liczymy na to, że kluby dopełnią formalności i już wkrótce przygotujemy terminarz uwzględniający aż dwanaście drużyn – powiedziała Marta Zawadzka, komisarz Polskiej Hokej Ligi, cytowana przez oficjalny serwis internetowy PZHL.

Tym dwunastym zespołem będzie drużyna o nazwie Kadra U23, w której graliby młodzi polscy hokeiści pod kierunkiem trenera Artura Ślusarczyka.

Miniony sezon hokejowej ekstraligi nie został dokończony z powodu pandemii koronawirusa. Tytuł mistrza Polski przyznano jednak najlepszej drużynie sezonu zasadniczego – GKS Tychy.