Pierwszy zakażony hokeista to Damian Kapica. 28-letni napastnik, ostatnio reprezentujący barwy Comarch Cracovii, a w zbliżającym się sezonie ma reprezentować barwy jedengo z autriackich klubów i musiał przejść testy przed dołączeniem do nowego zespołu.

Reklama

"O pozytywnym wyniku badania w przypadku Damiana Kapicy dowiedzieliśmy się 1 sierpnia. Natychmiast skontaktowaliśmy się z zawodnikami, trenerami i Państwową Inspekcją Sanitarną" – powiedział Minkina, cytowany przez oficjalny serwis PZHL, zapewniając że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie otrzyma od PZHL listę wszystkich osób, które miały bezpośredni kontakt z Kapicą podczas lipcowego zgrupowania.

Według portalu hokej.net pozytywne wyniki testu na koronawirusa mają dwaj inni reprezentanci - obrońca JKH GKS Jastrzębie Arkadiusz Kostek i napastnik GKS Tychy Filip Komorski.

Oficjalna strona jastrzębskiego klubu poinformowała, że w związku z podejrzeniem wykrycia wirusa COVID-19 u jednego z zawodników klub nie będzie kontynuował rywalizacji w turnieju RT Torax w czeskiej Porubie.

Wiceprezes PZHL Marta Zawadzka zapewniła, że razem z autorytetami w dziedzinie chorób zakaźnych związek pracuje również nad procedurami dotyczącymi uruchomienia we wrześniu rozgrywek ekstraligi.

W warszawskim zgrupowaniu, które trwało od 19 do 26 lipca brało udział 34 hokeistów. Było to pierwsze spotkanie kadrowiczów z nowym trenerem reprezentacji Robertem Kalaberem.