Trener reprezentacji Polski Michal Dolezal powołał 12 zawodników. Oprócz wymienionych mają wystartować: Mateusz Gruszka, Arkadiusz Jojko, Kacper Juroszek, Jarosław Krzak, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł.

Reklama

W sierpniu, także w Wiśle odbyły się jedyne w tym sezonie zawody Letniej Grand Prix. W dwóch konkursach triumfował Dawid Kubacki.

Dyrektor obiektu Andrzej Wąsowicz ma nadzieję, że w nadchodzącym sezonie zimowym jedyne zawody Pucharu Świata nie zostaną przeprowadzane tylko na "jego" skoczni (21/22 listopada).

"Jesteśmy pionierami w tym wszystkim. Faktycznie, udało się przeprowadzić Grand Prix i wydaje mi się, że uda się też Puchar Kontynentalny i docelowo Puchar Świata" - powiedział PAP Wąsowicz.

Poinformował, że jest zaskakująco słabe zainteresowanie kibiców Pucharem Kontynentalnym. Wraz z pozostałymi osobami odpowiedzialnymi za jego organizację zastanawia się czy na trybuny nie zaprosić młodych adeptów skoków narciarskich z Wisły i okolicy, tak aby w trakcie transmisji telewizyjnej trybuny "nie straszyły" swoim widokiem.

Dodał, że praca przy organizacji PK nie różni się znacząco od tej przy Grand Prix, wysoko ocenionej przez delegata technicznego FIS Ski (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej).

Program LPK w Wiśle:piątek, 18 września 10.00 - oficjalny trening 13.00 - seria próbna 14.00 - pierwsza seria sobota, 19 września 10.00 - seria próbna 11.00 - pierwsza seria