Jak zaznaczono w komunikacie, organizatorzy wraz z Niemieckim Związkiem Narciarskim i przedstawicielami lokalnych władz służby zdrowia już pracują nad stworzeniem poszerzonego planu dotyczącego higieny, by zapewnić wszystkim uczestnikom bezpieczny pobyt na miejscu wydarzenia.

Reklama

Sprzedaż biletów ma się rozpocząć 1 października. W ubiegłym roku wyprzedano większość wejściówek, a skoczków narciarskich dopingowało 27 tysięcy osób. Skocznia w Oberstdorfie będzie też jedną z aren przyszłorocznych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które zaplanowane są na przełom lutego i marca.

Na razie nie podano, jak będzie wyglądała sprawa udziału publiczności w trzech pozostałych konkursach TCS w nadchodzącym sezonie, które odbędą się w Garmisch-Partenkirchen (1 stycznia), Innsbrucku (3 stycznia) i Bischofshofen (6 stycznia).

W czwartek organizatorzy zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej w fińskim Kuusamo poinformowali, że imprezy te odbędą się tej zimy przy pustych trybunach.