W niedzielę najlepiej z biało-czerwonych poszło Piotrowi Żyle, który uplasował się na trzeciej pozycji. Na półmetku 33-letni zawodnik przewodził stawce. Kamil Stoch zajął siódme miejsce, a Dawid Kubacki ósme.

Reklama

I znów trzech reprezentantów Polski w najlepszej "ósemce". Piotrek był liderem po pierwszej serii, ale w drugiej nie dał rady obronić tej pozycji. Skok może nie był tak dobry jak pierwszy, swoje wtrącił też wiatr i wylądował na najniższym stopniu podium - analizował Małysz.

W sobotnich zawodach najlepiej z kadrowiczów spisał się Stoch, który wywalczył drugie miejsce. Żyła został sklasyfikowany na piątej pozycji, Andrzej Stękała na siódmej, a Dawid Kubacki na dziewiątej.

Ogólnie jednak weekend w Engelbergu był dla nas niezły. Brakuje wisienki na torcie w postaci zwycięstwa, ale może na to przyjdzie czas podczas Turnieju Czterech Skoczni? - zastanawiał się słynny przed laty skoczek.

Docenił on także wyczyn Halvora Egnera Graneruda. Norweg triumfował w pięciu ostatnich konkursach PŚ.

Trwa niesamowita seria Halvora Egnera Graneruda. Norweg wygrał piąte zawody Pucharu Świata z rzędu! Szacunek, bo to wielkie osiągnięcie! - podkreślił dyrektor ds. skoków narciarskich w PZN.