Po pierwszej tercji i bramce Seana Walkera niespodziewanie prowadzili Kings. Druga część gry była jednak rewelacyjna w wykonaniu Avalanche. W odstępie dziesięciu minut zdobyli aż pięć goli.

Reklama

Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Tyson Jost, a po jednym trafieniu dołożyli: Pierre-Edouard Bellemare, Fin Joonas Donskoi i Szwed Andre Burakovsky.

Czujemy się świetnie. Pierwsze miejsce po części regularnej było celem, który wyznaczyliśmy sobie w trakcie obozu przygotowawczego - zdradził Jost.

Sezon inny niż zwykle

Z powodu pandemii obecny sezon jest nieco inny. Kluby zostały podzielone geograficznie na cztery dywizje: Północną, Centralną, Wschodnią i Zachodnią. Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu w Północnej znalazło się jedynie siedem kanadyjskich ekip, a w pozostałych po osiem amerykańskich.

W sezonie zasadniczym zaplanowano po 56 meczów, zamiast 82. Dużej zmianie uległa też faza play off. Wystąpią w niej po cztery najlepsze drużyny z każdej dywizji.

W dwóch pierwszych rundach play off walka będzie się toczyła wewnątrz dywizji. Gdy na placu boju pozostaną już tylko cztery zespoły, po jednym z każdej dywizji, wtedy zostaną utworzone pary półfinałowe rywalizacji o Puchar Stanleya. O rozstawieniu decydować będzie dorobek z sezonu zasadniczego; pierwsza zagra z czwartą, a druga z trzecią. Na każdym etapie drużyny będą grały do czterech wygranych spotkań.

Już w sobotę faza play off rozpocznie się w East Division, ale North Division przystąpi do niej dopiero w środę. Opóźnienie jest efektem kwietniowych zakażeń Covid-19 w ekipie Vancouver Canucks, przez które zespół miał przymusową przerwę.

Pucharu Stanleya bronią hokeiści Tampa Bay Lightning.

Pary pierwszej rundy play off (w nawiasach miejsce po fazie zasadniczej):

EAST DIVISION Pittsburgh Penguins (1) - New York Islanders (4) Washington Capitals (2) - Boston Bruins (3)

CENTRAL DIVISION Carolina Hurricanes (1) - Nashvillle Predators (4) Florida Panthers (2) - Tampa Bay Lightning (3)

WEST DIVISION Colorado Avalanche (1) - St. Louis Blues (4) Vegas Golden Knights (2) - Minnesota Wild (3)

NORTH DIVISION Toronto Maple Leafs (1) - Montreal Canadiens (4) Edmonton Oilers (2) - Winnipeg Jets (3)

Reklama