Po pierwszej tercji stołeczni zawodnicy prowadzili 4:1, jednak na początku drugiej gospodarze wyrównali na 4:4. Z kolei w jej końcówce kolejne dwa gole dla Capitals uzyskali Aleksander Owieczkin i Oshie, dla którego było to już trzecie trafienie. Z kolei Batherson skompletował hat-tricka w 47. minucie i wówczas Senators przegrywali tylko 5:6. Ostatnie słowo należało jednak do Owieczkina.

Batherson zanotował pierwszy, zaś Oshie piąty hat-trick w karierze. Natomiast Owieczkin w NHL strzelił już 737 goli i tylko czterech brakuje mu do zajmującego czwarte miejsce Bretta Hulla. Pierwszy jest Wayne Gretzky 894, drugi Gordie Howe 801, trzeci Jaromir Jagr 766. Ponadto Rosjanin przedłużył passę występów z punktami do sześciu gier.

Niepokonani Panthers

Najlepszą obecnie drużyną w NHL jest Florida Panthers - komplet sześciu zwycięstw i 12 punktów na koncie. W poniedziałek "Pantery" u siebie pokonały Arizona Coyotes 5:3. W liczbie oddanych strzałów przewaga triumfatorów była ogromna - 41:21.

Ekipa Coyotes pozostaje bez wygranej w rozgrywkach 2021/2022 (0-5-1), a na dodatek straciła pierwszego bramkarza Cartera Huttona, który doznał kontuzji i opuścił lodowisko po pierwszej tercji. Zastąpił go Karel Vejmelka.

Zdobywcy Pucharu Stanleya w dwóch poprzednich sezonach hokeiści Tampa Bay Lightning przegrali na wyjeździe z Buffalo Sabres 1:5.

Do 39. minuty był remis 1:1, a w ostatnich sekundach drugiej tercji "Szable" wyszły na prowadzenie 2:1. Trzecia tercja przyniosła im jeszcze trzy bramki. Mecz zaczął od gola i golem skończył Victor Olofsson.

1. St. Louis Blues 5 0 0 25 11 10
2. Minnesota Wild 4 1 0 17 16 8