Decydującą bramkę zdobył w czwartej minucie dodatkowego czasu gry Leon Draisaitl. To jego 10. trafienie w tym sezonie, czym zrównał się z liderem klasyfikacji strzelców Rosjaninem Aleksandrem Owieczkinem.

Gdy w siódmej minucie drugiej tercji Mika Zibanejad podwyższył na 4:1 dla Rangers, wydawało się, że starciu tych dwóch słynnych klubów tym razem górą będą goście. Oilers nie poddali się jednak i w kilkanaście minut doprowadzili do remisu. Wówczas po raz drugi na listę strzelców wpisał się Zibanejad, dając Rangers prowadzenie 5:4. Do dogrywki fantastycznym golem doprowadził Connor McDavid niespełna trzy minuty przed zakończeniem trzeciej tercji.

Dogrywką zakończył się także mecz w Los Angeles, gdzie miejscowi Kings pokonali New Jersey Devils 3:2. Miejscowym bohaterem został zdobywca rozstrzygającej bramki Alex Iafallo. "Królowie" grają w tym sezonie bardzo nierówno. Odnieśli czwarte kolejne zwycięstwo, ale wcześniej mieli serię sześciu porażek. Devils z kolei przegrali trzeci kolejny mecz.

W Anaheim "Kaczory" okazały się lepsze od "Kojotów" 3:1. Zespół Arizona Coyotes jako jedyny w tym sezonie nie odniósł jeszcze zwycięstwa. Przegrał 11. mecz i ma tylko jeden punkt (za porażkę po karnych), co jest zdecydowanie najgorszym dorobkiem w całej lidze.

Adam Henrique, Sonny Milano i Sam Carrick zdobyli gole dla Anaheim Ducks, a bramkarz Anthony Stolarz był bliski zachowania czystego konta. Pokonał go na osiem sekund przed końcową syreną Shayne Gostisbehere.

Wyniki piątkowych meczów hokejowej ligi NHL:

Vancouver Canucks - Nashville Predators 2:3
Anaheim Ducks - Arizona Coyotes 3:1
Winnipeg Jets - Chicago Blackhawks 5:1
Edmonton Oilers - New York Rangers 6:5 (po dogrywce)
Los Angeles Kings - New Jersey Devils 3:2 (po dogrywce)

3. Nashville Predators 6 5 0 31 31 12
4. Minnesota Wild 6 3 0 27 30 12