Islanders wygrali z finalistami poprzedniego sezonu Montreal Canadiens 6:2, a Nelson wpisał się na listę strzelców w 5., 33., 36. i 60. minucie.

Po dwóch tercjach "Wyspiarze" prowadzili 5:0. Gospodarze uzyskali honorowe gole w 56. (autorem Nick Suzuki) i 58. minucie (Tyler Toffoli).

Zespół Bruins pokonał Detroit Red Wings 5:1, a Bergeron trafiał do siatki w 12., 31., 39. i 56. minucie. Tym samym został piątym zawodnikiem w historii, który popisał się hat-trickiem mając 36 lub więcej lat. Przed nim tego wyczynu dokonali Johnny Bucyk (sześć razy), Jean Ratelle, Dit Clapper i Dave Andreychuk.

Drużyna Kraken debiutuje w NHL, a pierwszym hokeistą, który w jej barwach strzelił trzy bramki został Eberle. Na zapisanie na koncie hat-tricka potrzebował zaledwie 10 minut, między 39. a 49.

Między innymi cztery czwartkowe spotkania zakończyły się po dogrywce. Toronto Maple Leafs wygrali z broniącymi tytułu Tampa Bay Lightning 2:1. Zdobywcy Pucharu Stanleya prowadzili od 14. minuty po golu Pata Maroona, a wyrównał dopiero 42 sekundy przed końcową syreną John Tavares.

W trzeciej minucie dogrywki zwycięstwo Maple Leafs zapewnił William Nylander.

W meczu Florida Panthers - Washington Capitals (5:4 po dogrywce) jedną z bramek dla stołecznej ekipy strzelił Aleksander Owieczkin. W NHL ma już 740 goli i tylko jednego brakuje mu do zajmującego czwarte miejsce w klasyfikacji wszech czasów Bretta Hulla. Pierwszy jest Wayne Gretzky 894, drugi Gordie Howe 801, trzeci Jaromir Jagr 766.