Kapanen wpisał się na listę strzelców w 17., 20. i 49. minucie. Zespół Penguins prowadził na swoim lodowisku 3:1 i 4:2, ale w końcówce regulaminowego czasu gry rywale doprowadzili do remisu. Gole dla Wild zdobyli Jared Spurgeon w 57. minucie i Ryan Hartman w 60. Gol na 4:4 padł niemal równo z ostatnią syreną. W serii karnych zwycięstwo gościom zapewnił Nick Bjugstad.

Mistrzowie NHL w dwóch poprzednich sezonach Tampa Bay Lightning pokonali na wyjeździe Ottawa Senators 5:3. Decydująca była trzecia tercja, którą obrońcy tytułu wygrali 3:1. W końcowych 100 sekundach spotkania kibice zobaczyli trzy bramki - jedną dla Senators i dwie dla triumfatorów.

Najlepsza drużyna obecnego sezonu Florida Panthers odniosła już 10. zwycięstwo - 5:2 z Carolina Hurricanes. Wcześniej 21 punktów po 11 występach mieli na koncie tylko zespoły Penguins (1994/95) i Buffalo Sabres (2006/07).

W rywalizacji z Hurricanes "Pantery" prowadziły już 4:0 po 16 minutach. Drugą tercję przegrały 0:2, a w trzeciej wynik ustalił Anthony Duclair, dla którego było to drugie sobotnie trafienie.

Bohaterem meczu Buffalo Sabres - Detroit Red Wings (3:4 po dogrywce) był Tyler Bertuzzi z ekipy zwycięzców. Jego dorobek to dwa gole i dwie asysty. Przy stanie 1:3 Bertuzzi strzelił bramki w 54. i 55. minucie, w odstępie 90 sekund. W dogrywce do siatki trafił Moritz Seider.

Niesamowity początek miało spotkanie Arizona Coyotes z Seattle Kraken (5:4). Po 59 sekundach debiutanci z Seattle wygrywali 2:0 (Jordan Eberle, Yanni Gourde), zaś w drugiej minucie kontaktowego gola uzyskał Antoine Roussel.

Pierwsza odsłona dla Kraken 3:1, ale ostatecznie lepsi byli gospodarze, dla których było to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dwa gole strzelił Lawson Crouse. Decydującego zdobył w 59. minucie.

Wyniki sobotnich meczów hokejowej ligi NHL:

Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning 3:5
Florida Panthers - Carolina Hurricanes 5:2
Buffalo Sabres - Detroit Red Wings 3:4 (po dogrywce)
Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 5:2
Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights 2:5
Pittsburgh Penguins - Minnesota Wild 4:5 (po karnych)
Washington Capitals - Philadelphia Flyers 1:2
Columbus Blue Jackets - Colorado Avalanche 4:2
Winnipeg Jets - New York Islanders 0:2
Calgary Flames - New York Rangers 6:0
Arizona Coyotes - Seattle Kraken 5:4
San Jose Sharks - New Jersey Devils 2:3 (po karnych)

2. Winnipeg Jets 6 3 2 37 32 14
3. Minnesota Wild 7 3 0 32 34 14