Penguins imponują skutecznością, w trzech ostatnich meczach wbili rywalom aż 19 goli. W ofensywie bryluje przede wszystkim Bryan Rust. 29-latek, który tydzień temu wrócił po kontuzji, w piątek zanotował dwa trafienia i asystę, a łącznie w mijających siedmiu dniach powiększył swoje konto o siedem bramek i cztery asysty.

Gra na niesamowitej intensywności. Oglądanie go i wspólna gra z nim to czysta przyjemność. W takiej formie jest jednym z najlepszych zawodników w całej NHL - komplementował Rusta kolega z drużyny Jake Guentzel.

Rust w 13. minucie otworzył wynik meczu, a w 15. podwyższył na 2:0. Jeszcze w pierwszej tercji z gola cieszył się też Guentzel i "Pingwiny" miały komfortowe prowadzenie.

Druga część spotkania przyniosła tylko bramkę Cama Atkinsona dla Flyers, natomiast trzecia także zaczęła się od trzech bramek dla Penguins. Na listę strzelców wpisali się: Evan Rodrigues, Guentzel i Brian Boyle. Rozmiary porażki zmniejszył natomiast Oskar Lindblom.

Po słabym początku sezonu ekipa z Pittsburgha pnie się w ligowej klasyfikacji. Obecnie sklasyfikowana jest na siódmym miejscu w Konferencji Wschodniej. Flyers zajmują 11. pozycję.

New Jersey Devils - Columbus Blue Jackets 3:1
Dallas Stars - Florida Panthers 6:5 (po karnych)

3. Colorado Avalanche 20 8 2 130 97 42
4. Minnesota Wild 20 10 2 119 100 42