W Pucharze Świata 46 razy w jednej konkurencji - slalomie gigancie - triumfował Szwed Ingemar Stenmark. W Austrii 26-letnia Amerykanka poprawiła to osiągnięcie.

Po pierwszym przejeździe nic jednak tego nie zapowiadało. Shiffrin zajmowała piąte miejsce i miała 0,42 s straty do prowadzącej Vlhovej. Liderka zaprezentowała się jednak znakomicie w swojej drugiej próbie i ostatecznie wyprzedziła Słowaczkę o 0,15 s. Trzecie miejsce zajęła Niemka Lena Duerr, która do Amerykanki straciła już prawie sekundę.

W poprzednich sześciu slalomach w tym sezonie Vlhova pięciokrotnie była najlepsza, a raz uplasowała się na drugiej pozycji. Te wyniki wystarczyły jej, aby zapewnić sobie małą Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji tej konkurencji. Z kolei w klasyfikacji generalnejbroniąca trofeum Słowaczka traci do Shiffrin 55 punktów.

Zawody w Schladming - ostatnie w slalomie przed igrzyskami olimpijskimi w Pekinie (4-20 lutego) - odbyły się w zastępstwie wieczornej rywalizacji we Flachau, która została odwołana z powodu pandemii COVID-19.