Czołowa trójka solidarnie zaliczyła po jednej rundzie karnej. Najlepsza w Kontiolahti 34-letnia Herrmann w igrzyskach olimpijskich w Pekinie triumfowała w biegu na 15 km. Wygrana w Finlandii była jej drugim zwycięstwem w sezonie.

Niemka o 5 s była szybsza od Norweżki Eckfoff i o 5,2 s od Szwedki Nilsson, dla której było to pierwsze w karierze podium w Pucharze Świata. Szwedka na wysokie miejsce zapracowała najszybszym biegiem ze wszystkich zawodniczek. Herrmann braki na trasie nadrobiła szybszym strzelaniem.

Cztery Polki nie odegrały poważniejszej roli w zawodach. Najwyżej sklasyfikowana została Monika Hojnisz-Staręga, która choć miała 12. czas zanotowany na strzelnicy (dwie rundy karne), to ostatecznie została sklasyfikowana na 27. miejscu - 1.14,9 min za triumfatorką.

W kalendarzu PŚ zostały dwie imprezy. W dniach 10-13 marca estońska Otepaeae po raz pierwszy w historii będzie gościć zawody tej rangi w tej dyscyplinie. Sezon zakończy rywalizacja w Oslo (17-20 marca).