36-letni Owieczkin, który broni barw Washington Capitals, pokonał we wtorek innego Rosjanina Siemiona Warłamowa pięć minut przed końcem trzeciej tercji, dając stołecznej ekipie prowadzenie 3:2 nad New York Islanders. Ostatecznie Capitals zwyciężyli u siebie 4:3 po karnych.

Owacja na stojąco

Strzelec gola został otoczony przez swoich kolegów z drużyny, a kibice nagrodzili go owacją na stojąco i okrzykami: "Owi! Owi!". Pod wrażeniem jego wyczynu był nawet jego wtorkowy rywal Mat Barzal.

To szaleństwo. Nie znam dokładnych liczb, ale mieć więcej niż 700 goli w tej lidze... To jeden z pięciu czy dziesięciu najlepszych hokeistów wszech czasów. Fajnie jest mieć okazję się z nim zmierzyć i zobaczyć go z bliska - przyznał.

Owieczkin może wkrótce wyrównać inny rekord Gretzky'ego. Jeśli strzeli jeszcze trzy bramki, będzie to jego 12. w karierze sezon z co najmniej 40 trafieniami. Legendarny Kanadyjczyk też dokonał tego 12-krotnie.