Dziennik Gazeta Prawana logo

Od sezonu 2023/24 w Turnieju Czterech Skoczni rywalizować będą także kobiety

21 kwietnia 2022, 18:35
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Marita Kramer
<p>Marita Kramer</p>/Newspix
Od sezonu 2023/24 w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni rywalizować będą także kobiety - poinformowała Austriacka Federacja Narciarska (OESV) po spotkaniu z przedstawicielami federacji niemieckiej (DSV) i międzynarodowej (FIS).

- napisała w komunikacie OESV.

Minionej zimy mężczyźni startowali w 70. edycji TCS, który zawsze odbywa się na dwóch skoczniach w Niemczech (Oberstdorf i Garmisch-Partenkirchen) oraz dwóch w Austrii (Innsbruck i Bischofshofen).

Zawody kobiet mają się odbywać na tych samych obiektach w Niemczech, ale w odwrotnej kolejności niż mężczyźni. Nie wiadomo na razie, jak będzie wyglądała austriacka część turnieju kobiet.

Na liście triumfatorów prestiżowych zawodów, które odbywają się na przełomie grudnia i stycznia, jest trzech Polaków: Adam Małysz, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Ten ostatni zwyciężył trzykrotnie.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraBurza wokół sędziego Marciniaka. Na polskiego arbitra wpłynęła oficjalna skarga »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj