Mieszkanie zostanie oddane do użytku jesienią, a kompleks zmodernizowanych skoczni w przyszłym roku. W ten sposób będę miał prawie dwa lata na treningi i chcę poznać obie skocznie od podszewki, każdy ich centymetr - powiedział skoczek.

Pochodzi z Asker pod Oslo, lecz przeniósł się do Trondheim z powodu swojej partnerki Karoline Nilsen. Teraz razem kupili swoje pierwsze mieszkanie. Pomimo niezłych zarobków w ostatnich sezonach, to biorąc pod uwagę różnice cen pomiędzy tymi miastami, w Oslo byłbym w stanie kupić maleńką kawalerkę, a tutaj apartament - wyjaśnił swoją decyzję.

Reklama

Średnia cen mieszkań w Oslo to osiem tysięcy euro za metr kwadratowy. Przy skoczni Holmenkollen ceny negocjacyjne zaczynają się od 10 tysięcy euro. Kawalerki w atrakcyjnej lokalizacji miasta mają cenę nawet 12-15 tysięcy za metr.

Według biura maklerskiego Krogsveen średnia w Trondheim to 5-6 tysięcy euro. 26-letni zawodnik był w ostatnich dwóch sezonach według wyliczeń norweskich mediów najlepiej zarabiającym skoczkiem kraju.

Reklama

W swojej karierze zdobył złoty medal drużynowo i srebrny indywidualnie podczas MŚ w lotach w Planicy w 2020 roku oraz brązowy w tegorocznych w Vikersund.

Zdobył też srebrny medal w konkursie mieszanym MŚ w Oberstdorfie w 2021 roku. W Pucharze Świata odnotował 13 zwycięstw indywidualnych. W sezonie 2020/21 wygrał klasyfikację generalną.