Juniorzy będą rywalizowali 11-17 grudnia 2022 z Japonią, Ukrainą, Estonią, Włochami i Koreą Południową.

Młode hokeistki z kolei 9-15 stycznia 2023 zagrają w Katowicach, pod warunkiem, że utrzymają się w tej dywizji w trakcie mistrzostw zaplanowanych na wrzesień w austriackim Radenthein.

W związku z wykluczeniem z międzynarodowych zmagań zespołów rosyjskich i białoruskich męskie reprezentacje Polski U-18 i U-20 będą nadal rywalizowały w mistrzostwach świata Dywizji 1B, mimo, że ostatnich turniejach tego poziomu zajęły spadkowe miejsca.

Reklama

Polacy zagrają ze spadkowiczami z elity

Seniorskie mistrzostwa świata Dywizji 1A z udziałem Polaków zostaną rozegrane w angielskim Nottingham 29 kwietnia - 5 maja 2023. Rywalami biało-czerwonych będą tam spadkowicze z elity zespoły Włoch i Wielkiej Brytanii oraz Korea Południowa, Litwa i Rumunia.

Podopieczni słowackiego szkoleniowca Roberta Kalabera na przełomie kwietnia i maja wygrali turniej Dywizji 1B w Tychach i awansowali na zaplecze elity.

Reklama

Z kolei drużyna kobieca, prowadzona przez Zbigniewa Wróbla, zagra w MŚ Dywizji 1B w południowokoreańskim Suwon (17-23 kwietnia 2023) z Wielką Brytanią, Koreą Południową, Włochami, Kazachstanem i Słowenią.

Gospodarzami kolejnych MŚ elity będą Tampere (Finlandia) i łotewska Ryga (2023), Praga i Ostrawa (2024), Sztokholm (Szwecja) i duński Herning (2025) oraz szwajcarskie Zurych i Fribourg (2026).

Autor: Piotr Girczys.