Dziennik Gazeta Prawana logo

NHL. Browar z Winnipeg kusi trenera dożywotnią dostawą piwa

15 czerwca 2022, 08:15
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Barry Trotz w 2009 r.
<p>Barry Trotz w 2009 r.</p>/PAP Archiwalny
Browar z Winnipeg obiecał trenerowi Barry'emu Trotzowi dożywotnią dostawę piwa, jeśli ten zgodzi się poprowadzić miejscową drużynę Jets z hokejowej ligi NHL.

Trotz pochodzi z kanadyjskiej prowincji Manitoba, w której znajduje się Winnipeg. Oferta dla trenera została ogłoszona w poniedziałek w lokalnej telewizji sportowej.

Zespół Winnipeg rozpoczął sezon 2021/22 pod wodzą Paula Maurice'a, który prowadzi drużynę od 2014 roku. Odszedł ze stanowiska w grudniu, a jego asystent Dave Lowry prowadził klub do końca rozgrywek.

59-letni Trotz w NHL był szkoleniowcem drużyn: Nashville (1998-2014), Washington (2014-2018) i New York Islanders (2018-2022). Pod jego wodzą klub z Waszyngtonu zdobył Puchar Stanleya w 2018 roku. W maju Trotz ustąpił ze stanowiska trenera Islanders, którzy zajęli piąte miejsce w tabeli Capital Division z dorobkiem 84 punktów w 82 meczach i nie zdołali awansować do play-off kończącego się sezonu.

James Hofer, jeden z pomysłodawców pozyskania Trotza, dzięki piwu warzonemu w Little Brown Jug Brewing Company, dodał, że nawet jeśli tak się nie stanie, to idea udowodni wszystkim jak kibice w Winnipeg dbają o Jets. Wszystkim im zależy, aby hokej na najwyższym poziomie funkcjonował w mieście. Mecze ligi NHL wróciły do Winnipeg, gdy odkupiono prawa od właścicieli klubu Atlanta Trashers. "Odrzutowce" wcześniej w stolicy Manitoba na tym poziomie rywalizowały w latach 1972-1996.

 zakończył Hofer.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj