Szwedka po powrocie z obozu treningowego na Majorce dostała bardzo wysokiej temperatury i ostrych bóli brzucha. Lekarze zdiagnozowali zapalenie wyrostka robaczkowego i natychmiast poddali ją operacji.

Po otwarciu brzucha okazało się, że wyrostek jest całkowicie zdrowy, natomiast powodem bóli okazała się bakteria i tzw. brzuch gruczołowy, przy którym występują takie same objawy, lecz głównie u dzieci do 12 roku życia - powiedziała Lundgren szwedzkiemu radiu.

Reklama

Biegaczka podkreśliła, że nie ma żalu do lekarzy, ponieważ zrobili co mogli, a według objawów które miała, należy działać szybko.

Teraz po tej operacji muszę kilka tygodni odpoczywać i nie mogę trenować. Mam tylko nadzieję, że powrócę do rywalizacji na przełomie roku. Celem są w dalszym ciągu mistrzostwa świata w Planicy - dodała.

24-letnia zawodniczka jest reprezentantką Szwecji od 2018 roku. W Pucharze Świata nie miała dotychczas większych osiągnięć, ale zdobyła dwa złote medale w mistrzostwach świata juniorów w sprincie oraz srebrny w MŚ U-23 na 15 kilometrów techniką dowolną.

Zbigniew Kuczyński