Decydująca dla losów meczu była druga tercja, wygrana przez gości 3:1. Dwie bramki w tej części meczu zdobył Jack Huhes, a autorami pozostałych trafień dla Devils byli tego wieczoru Dougie Hamilton, Jesper Bratt i John Marino.

Devils najdłuższą w historii klubu passę 13 zwycięstw zanotowali w 2001 roku. Tylko jedno dzieli ich natomiast od drugiej na tej liście serii z 2006 roku.

Devils wygrali w tym sezonie już 13 spotkań i pod tym względem w całej lidze o jedno zwycięstwo ustępują tylko Boston Bruins, którzy we wtorek pauzowali. Szansy na ich przegonienie i doścignięcie bostończyków nie wykorzystali Vegas Golden Knights, którzy dosyć niespodziewanie przegrali u siebie z San Jose Sharks 2:5.

Mecz rozstrzygnął się w trzeciej tercji, wygranej przez "Rekiny" aż 4:0. Po dwóch gospodarze prowadzili 2:1, ale na początku trzeciej wyrównał Matt Nieto. W 18. minucie gola dla Sharks zdobył Timo Meier i wtedy hokeiści z Las Vegas postawili wszystko na jedną kartę. Wycofali bramkarza, co jednak kosztowało ich utratę dwóch kolejnych goli - do pustej siatki trafili Logan Couture i Mario Ferraro.