McDavid trafił do siatki w 48. minucie, wykorzystując okres gry w przewadze, a jednym z asystujących był Niemiec Leon Draisaitl.

Dwójka "Nafciarzy" zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej całej ligi: McDavid ma 67 punktów (31 bramek, 36 asyst), natomiast Draisaitl - 57 (21, 36).

Według statystyk McDavid jest pierwszym zawodnikiem, mogącym pochwalić się serią 16 meczów z rzędu z dorobkiem strzeleckim w dwóch kolejnych sezonach od 15 lat. Poprzednim był Dany Heatley z Ottawa Senators w 2005/06 i 2006/07.

Reklama

Drugi najlepszy strzelec w historii ligi Rosjanin Aleksander Owieczkin z Washington Capitals (802 bramki) nie poprawił swojego konta w wyjazdowym meczu z New York Rangers, choć hokeiści ze stolicy USA gładko wygrali 4:0. Gole strzelili Szwedzi Marcus Johansson i Erik Gustafsson, Duńczyk Lars Eller oraz Amerykanin Conor Sheary.

We wtorek porażki poniosły drużyny prowadzące w swoich konferencjach. Na Wschodzie Boston Bruins przegrali w Ottawie z Senators 2:3 po rzutach karnych, a na Zachodzie Vegas Golden Knights ulegli w Los Angeles ekipie Kings 2:4. Niepowodzenie zanotowali także broniący Pucharu Stanleya gracze Colorado Avalanche, przegrywając na wyjeździe z Arizona Coyotes 3:6.