Dziennik Gazeta Prawana logo

MP w biegach narciarskich. Złote medale rozdane w Zakopanem

30 grudnia 2022, 13:23
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Weronika Kaleta
<p>Weronika Kaleta</p>/Newspix
Weronika Kaleta i Mateusz Haratyk oraz Daria Szkurat i Sebastian Bryja zdobyli złote medale w zakończonych w piątek w Zakopanem dwudniowych mistrzostwach Polski w biegach narciarskich.

W stolicy polskich Tatr w walce o tytuły czempionatu kraju w pierwszym dniu wystartowało 100, w drugim 104 zawodniczek i zawodników z 16 klubów. Zdobyte podczas rywalizacji o krajowy czempionat punkty wliczane były do klasyfikacji FIS w ramach Slavic Cup. Tu także walczyli reprezentanci Słowacji.

Pod nieobecność kadry powołanej na rozpoczynający się w piątek w szwajcarskim Val Mustair turniej Tour de Ski, czyli Izabeli Marcisz, Moniki Skinder, Dominika Burego, Macieja Staręgi i Kamila Burego, na podium stawali w pierwszym dniu w biegach na dystansach stylem klasycznym (5 i 10 km) Kalata i Haratyk. W drugim, stylem dowolnym (10 i 15 km), Szkurat i Bryja.

Uczestnicy zakopiańskich zawodów, których z powodu niedostatecznej pokrywy śnieżnej nie udało się przeprowadzić na Kubalonce podkreślali, że mimo dodatnich temperatur specjaliści z OPO COS dobrze przygotowali trasy.

Autor: Joanna Chmiel

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj