Półtorej minuty po rozpoczęciu dogrywki Marcus Pettersson zdobył rozstrzygającą, jak się wydawało, bramkę dla zespołu z Pittsburga. Sędziowie jej jednak nie uznali, gdyż z powodu źle przeprowadzonej zmiany zbyt wielu hokeistów tej drużyny znajdowało się na lodzie.

W konsekwencji "Penguins" otrzymali karę, co 47 sekund później wykorzystali grający w przewadze Devils. Autorem zwycięskiego gola był Dougie Hamilton.

Obie bramki zdobyte w regulaminowym czasie gry padły na początku pierwszej tercji. Już w 56. sekundzie prowadzenie gospodarzom dał Jack Hughes, a niespełna sześć minut później wyrównał Sidney Crosby.

Tempa nie zwalniają mający najlepszy bilans w całej lidze Boston Bruins. W niedzielę odnieśli 37. zwycięstwo, pokonując u siebie San Jose Sharks 4:0. Bramki zdobyli Hampus Lindholm, Charlie McAvoy, Nick Foligno i David Pastrnak.

To piąte z rzędu zwycięstwo bostończyków, którzy nad drugim w lidze zespołem Carolina Hurricanes mają aż 12 punktów przewagi.