Niekorzystna aura komplikowała plany organizatorów od wielu godzin w piątek. Nie mogła odbyć się sesja treningowa, ale próbowano - po godz. 23 - przeprowadzić kwalifikacje.

Po skokach pięciu zawodników, gdy silny wiatr wciąż nie ustawał, a następnie po przerwie na naradę, zdecydowano ostatecznie, że kwalifikacje odbędą się przed sobotnim konkursem.

Reklama

Rozpoczną się - jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne - o godz. 14.30 czasu polskiego (zamiast serii próbnej). Na 16.00 zaplanowano konkurs indywidualny.

Również tego dnia - o 23.00 - ma odbyć się pierwszy w historii Pucharu Świata mężczyzn konkurs duetów (Super Team). Na starcie trzyseryjnych zawodów pojawi się 13 zespołów. Awans do drugiej wywalczy 12 najlepszych par, zaś w finałowej wystąpi osiem czołowych ekip.

W niedzielę ma zostać zorganizowany drugi w Lake Placid konkurs indywidualny - o 16.15 czasu polskiego.

Za ocean poleciało sześciu Polaków: wicelider klasyfikacji generalnej PŚ Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Jan Habdas, Tomasz Pilch i Aleksander Zniszczoł. Natomiast Kamil Stoch po słabym występie w Willingen, gdzie odpadł w kwalifikacjach, trenuje w Polsce.