Westvold Hansen była liderką po konkursie skoków narciarskich. Na normalnej skoczni Langenwaldschanze (K95) uzyskała 101,5 m i zdobyła 134,3 pkt, dzięki czemu wyruszyła na pięciokilometrową trasę z wyraźną przewagą. Ostatecznie triumfowała czasem 13.49,8. Druga na mecie Nowak straciła do zwyciężczyni 1.02,3, zaś trzecia Kasai - 1.07,5.

Drugie miejsce po skoku na 97 m z dorobkiem 127,3 pkt zajmowała Niemka Svenja Wuerth, ale po biegu spadła na dziewiątą pozycję ze stratą 1.56,5 do Norweżki.

Westvold Hansen w tym sezonie wygrała wszystkie osiem indywidualnych zawodów Pucharu Świata i prowadzi w generalnej klasyfikacji z dorobkiem 800 pkt. Zdobywczyni Kryształowej Kuli w sezonie 2021/22 pewnie zmierza do powtórzenia sukcesu.

Drugie miejsce zajmuje 17-letnia Niemka Nathalie Armbruster, która zdobyła 500 pkt. Trzecia jest Włoszka Annika Sieff - 456 pkt.

Joanna Kil ma 23 pkt i jest sklasyfikowana na 29. pozycji. Reprezentantka Polski w połowie grudnia dwukrotnie punktowała w austriackim Ramsau, gdzie zajęła 20. i 19. miejsce.

W zawodach mężczyzn po skokach liderem był Japończyk Ryota Yamamoto, który nie ukończył jednak biegu na 10 km. Oftebro uzyskał 99,5 m (133,8 pkt) i był piąty, ale podczas biegu awansował na pierwsze miejsce i triumfował czasem 23.06,0. Drugi Lamparter był wolniejszy o 8,1 s. Trzeci Ilves stracił do Oftebro 16,8 s.

W sobotę Oftebro odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata minimalnie zmniejszył stratę do prowadzącego Lampartera. Austriak ma 1125 pkt, natomiast Norweg - 1024. Trzeci jest Niemiec Julian Schmid - 989.

W niedzielę kombinatorzy norwescy również będą rywalizowali w Schonach. Skoki narciarskie mężczyzn zaplanowano na godzinę 9.30, a rywalizacja kobiet rozpocznie się godzinę później.