Jak wyjaśnił dyr. wiślańskiego obiektu Andrzej Wąsowicz, zmiana jest spowodowana planowanym remontem skoczni im. Adama Małysza: Poza tym będzie to generalny sprawdzian Szczyrku przed Pucharem Świata - powiedział PAP.

Reklama

Jak dodano w komunikacie COS-OPO, na 17 stycznia 2024 r. w Szczyrku zaplanowano indywidualny konkurs wieczorny , który przedzieli inne imprezy tej rangi w Polsce (w Wiśle i Zakopanem).

Reklama

Mamy uzgodnioną z Polskim Związkiem Narciarskim modernizację rozbiegu poprzez dobudowanie dodatkowych belek startowych. To konieczne, aby uniknąć sytuacji, w której przy wietrze pod narty i bardziej jezdnych sztucznych torach mrożonych, jakie mamy zamontowane, zabrakłoby platform startowych – powiedział, cytowany w komunikacie, Tomasz Laszczak, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu–Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

Dyrektor dodał, że planowane jest zamontowanie stałych zestawów nowych kontenerów w odległości ok. 150 metrów od skoczni, które posłużą jako szatnie w miejscu, gdzie są już garaże na ratraki i magazyny.

Kompleks skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków, należący do COS-OPO w Szczyrku, był gospodarzem zawodów LGP w przeszłości tylko raz, w 2011 r. Wówczas Kamil Stoch zajął trzecie miejsce, a zwyciężył Austriak Thomas Morgenstern. W przypadku Pucharu Świata będzie to impreza debiutancka.

autor: Rafał Czerkawski