Dziennik Gazeta Prawana logo

Polski debel wysoko w rankingu

18 października 2010, 09:21
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Polski debel wysoko w rankingu
PAP/EPA
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali z siódmej na czwartą pozycję w rankingu ATP "Doubles Race". Polscy tenisiści mają 3370 punktów i są blisko występu w kończącym sezon turnieju Word Tour Finals w Londynie (21-28 listopada).

Tuż za ich plecami znajdują się Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach - 3285 pkt, których Fyrstenberg i Matkowski pokonali w sobotnim półfinale zawodów ATP Masters 1000 w Szanghaju.

W klasyfikacji prowadzą amerykańscy bracia Bob i Mike Bryanowie - 10 690 pkt, a wiceliderami są Kanadyjczyk Daniel Nestor i Serb Nenad Zimonjic - 7685 pkt. Obie pary mają już zapewnione prawo gry w londyńskiej hali O2 Arena, podobnie jak triumfatorzy Wimbledonu - Austriak Juergen Melzer i Niemiec Philipp Petzschner. Zajmują oni 11. miejsce, ale skorzystają ze specjalnej przepustki zarezerwowanej dla triumfatorów jednej z imprez zaliczanych do Wielkiego Szlema.

O pozostałe pięć wolnych miejsc w turnieju masters walka toczyć się będzie w ciągu najbliższych czterech tygodni, ale ostateczne rozstrzygnięcia zapadną dopiero w paryskiej hali Bercy, gdzie w dniach 7-14 listopada odbędzie się ostatnia impreza rangi ATP Masters 1000.

Prawdopodobnie przed Paryżem kwalifikację do Londynu zdobędą zajmujący trzecią lokatę Czech Lukas Dlouhy i Leander Paes z Indii oraz Fyrstenberg i Matkowski. Oba duety posiadają sporą przewagę nad najgroźniejszymi rywalami, a niewiele mniejszą Kubot i Marach. Wszystko będzie zależało od wyników debli sklasyfikowanych za nimi.

W indywidualnym ranking deblistów najwyżej notowany jest Kubot - na siódmej pozycji, natomiast Fyrstenberg i Matkowski są ex aequo na 11. miejscu. Liderami są bracia Bryanowie, przed Nestorem i Zimonjicem.

* - zapewnione miejsce w ATP Word Tour Finals. 
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj