Fyrstenberg i Matkowski awansowali z szóstej lokaty, natomiast z piątej na szóstą spadli na liście ATP "Doubles Race" Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach. W angielskiej stolicy odpadli oni po rundzie grupowej, wygrywając tylko jeden mecz - z późniejszymi zwycięzcami zawodów Kanadyjczykiem Danielem Nestorem i Serbem Nenadem Zimonjicem.

Reklama

Nestor i Zimonjic w rankingu uplasowali się na drugiej pozycji, a na trzeciej sklasyfikowano Mahesha Bhupathiego z Indii i Białorusina Maksa Mirnego, którzy w 1/2 finału Masters w londyńskiej O2 Arena wyeliminowali duet Fyrstenberg-Matkowski.

Fyrstenberg i Matkowski zagrali w imprezie kończącej sezon po raz czwarty, a trzeci z rzędu (wcześniej także w 2006 roku), zaś Kubot i Marach zakwalifikowali się do niej drugi raz z kolei.

W indywidualnym rankingu deblistów Kubot zajął dziesiąte miejsce (bez zmian w porównaniu z poprzednim notowaniem), a Fyrstenberg i Matkowski - ex aequo 12 (awans o trzy "oczka").

Czołówka rankingu ATP "Doubles Race" na dzień 29 listopada 2010: - 1.( 1.) Bob Bryan, Mike Bryan (USA) 11 680 pkt 2.( 2.) Daniel Nestor, Nenad Zimonjic (Kanada, Serbia) 9 580 3.( 3.) Mahesh Bhupathi, Maks Mirny (Indie, Białoruś) 5 070 4.( 6.) Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska) 4 120 5.( 4.) Lukas Dlouhy, Leander Paes (Czechy, Indie) 4 015 6.( 5.) Łukasz Kubot, Oliver Marach (Polska, Austria) 3 935 -