Mecze polskich tenisistów zostaną dokończone w sobotę. Na korcie numer trzy, czwartym co do wielkości, Łukasz Kubot walczył w piątek z rozstawionym z numerem dziewiątym Francuzem Gaelem Monfilsem. Polak wygrał pierwszego seta 6:3, drugiego przegrał 3:6, a w trzecim jest równowaga przy serwisie rywala i przy stanie 3:3.

Deszcz przerwał także dwa pojedynki w grze mieszanej: pary Klaudia Jans - Marcin Matkowski oraz Alicji Rosolskiej z Holendrem Rogierem Wassenem. Ten ostatni mikst nieoczekiwanie zastąpił duet, który wycofał się z rywalizacji przed pierwszą rundą.

Po raz drugi już przełożono pierwszy mecz deblowy Kubota i Marka Knowlesa z Wysp Bahama (nr 10.). W czwartek późnym wieczorem ich pojedynek z Australijczykiem Chrisem Guccione i Kanadyjczykiem Adilem Shamasdinem przerwano z powodu zapadających ciemności przy stanie 6:1, 6:7 (5-7). Wyznaczono go na koniec piątkowego planu gier, ale w tej sytuacji zostanie wznowiony w sobotę, ale po singlowym pojedynku Polaka z Monfilsem.

Rywalizacji w deblu wciąż nie zaczęła za to Agnieszka Radwańska, której partnerką jest Słowaczka Daniela Hantuchova, a rywalkami będą w pierwszej rundzie Austriaczki Sandra Klemenschits i Tamira Paszek.

pierwsza runda gry mieszanej - Klaudia Jans, Marcin Matkowski (Polska) - Natalie Grandin, Ashley Fisher (RPA, Australia) 4:5 - mecz przerwano Alicja Rosolska, Rogier Wassen (Polska, Holandia) - Raquel Kops-Jones, Wesley Moodie (USA, RPA) 1:2 - mecz przerwano