Ślub odbył się w sobotę, ale informacje o nim trafiły do prasy dopiero w połowie tygodnia. Wśród zaproszonych gości znalazły się gwiazdy rosyjskiego tenisa, m.in.: Jewgienij Kafielnikow, Dinara Safina, Wiera Zwonariewa, Swietłana Kuzniecowa, Jelena Wiesnina, Wiera Duszewina, Maria Kirilenko i jej narzeczony Igor Andriejew, a także szef rodzimej federacji Szamil Tarpiszczew.

Reklama

Podczas uroczystego bankietu państwo młodzi mogli obejrzeć na telebimie klipy filmowe z życzeniami m.in. od Szwajcara Rogera Federera, Belgijki Kim Clijsters czy Dunki polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki, aktualnej liderki rankingu WTA Tour. Bukiet ślubny złapała Duszewina.

Natomiast wśród gości zaproszonych przez Afinogienowa znaleźli się np. znani czynni i byli hokeiści grający w lidze NHL: Aleksander Owieczkin, Ilia Kowalczuk, Aleksiej Jaszyn, Wiaczesław Kozłow, Andriej Markow, Aleksiej Kasatonow.

29-letnia Dementiewa, która była numerem trzy w klasyfikacji WTA, zakończyła nieoczekiwanie karierę w październiku, podczas zamykającego sezon turnieju masters - WTA Championship - w Dubaju. Odniosła w niej 16 turniejowych zwycięstw w singlu, a 16 razy przegrywała w finałach, w tym dwa razy w Wielkim Szlemie: w Roland Garros i US Open w 2004 roku. Dwa lata wcześniej wywalczyła srebrny medal na igrzyskach w Sydney (przegrała z Amerykanką Venus Williams), a po upragnione złoto sięgnęła w 2008 roku w Pekinie.

Starszy od niej o dwa lata Afinogienow grał w NHL przez 10 sezonów, z czego dziewięć spędził w Buffalo Sabres i jeden w Atlanta Thrashers. Obecnie gra w rosyjskim klubie SKA Sankt Petersburg. Z reprezentacją kraju zdobył brązowy medal olimpijski w Salt Lake City (2002).