Był to trzeci mecz bez straty seta wygrany przez krakowiankę w eliminacjach. Dołączyła dzięki temu do starszej siostry Agnieszki, która została w nowojorskiej imprezie rozstawiona z numerem 12., a w pierwszej rudzie zmierzy się z jedną ze zwyciężczyń kwalifikacji.

Może się więc okazać, że trafią na siebie, a być może pierwsza rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie Marta Domachowska. W nocy o miejsce w turnieju głównym będzie walczyć z Rosjanką Witaliją Diatczenko (24.).

Domachowska w piątek wyeliminowała w drugiej rundzie rozstawioną z numerem 12. Czeszkę Evę Birnerovą 6:4, 6:2. Mecz ten przełożono z czwartku, kiedy to ulewny deszcz na kilka godzin przerwał gry.

W pierwszej rundzie start w nowojorskich eliminacjach zakończyli wcześniej Magda Linette, Jerzy Janowicz i Marcin Gawron. W turnieju głównym wystąpi Agnieszka Radwańska, jako rozstawiona z numerem 12., a jej pierwszą rywalką będzie jedna ze zwyciężczyń kwalifikacji, być może będzie nią młodsza siostra Urszula lub Domachowska.

Wyniki piątkowych spotkań eliminacji singla kobiet: trzecia runda - Urszula Radwańska (Polska, 8) - Rika Fujiwara (Japonia) 6:4, 6:3
druga runda - Marta Domachowska (Polska) - Eva Birnerova (Czechy, 12) 6:4, 6:2