Po raz pierwszy Nieminen pokonał Kubota 7:6 (7-4), 5:7, 7:6 (7-2) w ćwierćfinale challengera ATP w Helsinkach. Ponownie, tym razem 6:4, 7:6 (8-6), 6:7 (4-7), 7:5, wygrał z nim w marcu 2010 roku w Sopocie podczas spotkania w rozgrywkach o Puchar Davisa, w pierwszej rundzie Grupy I Strefy Euroafrykańskiej.

Reklama

Już na otwarcie środowego meczu obaj stracili po jednym razie własne serwisy, ale kluczowe dla losów pierwszej partii było przełamanie podania Kubota w czwartym gemie, na 3:1. Tę przewagę 30-letni Fin utrzymał do końca.

W drugim secie Nieminen, obecnie 46. w rankingu ATP World Tour, zdobył kolejnego "breaka", tym razem w trzecim gemie. Dzięki niemu prowadził chwilę później 3:1, ale Polak zdołał odrobić stratę i wyszedł na 4:3.

Następnie gra toczyła się zgodnie z regułą własnego podania, zanim w ostatnim gemie Polak zdołał przełamać rywala, wykorzystując pierwszego setbola.

Najbardziej wyrównana była decydująca partia, w której nie doszło do przełamań, więc konieczny był tie-break. W nim Kubot zdobył pierwszy punkt, ale później przegrał pięć kolejnych wymian. Wyszedł co prawda jeszcze na 2-6, lecz nie zdołał obronić pierwszego z czterech meczboli, po dwóch godzinach i 22 minutach.

Reklama

Występ w Rotterdamie dał Polakowi premię w wysokości 15 250 euro i 90 punktów do rankingu ATP World Tour, w którym zajmuje obecnie 58. miejsce. W poniedziałek późnym wieczorem tenisista z Lubina sprawił sporą niespodziankę eliminując w pierwszej rundzie rozstawionego z numerem szóstym Ukraińca Aleksandra Dołgopołowa juniora 6:7 (4-7), 6:4, 6:2.

Reklama

Kubot w imprezie startuje również w deblu, razem z Tomasem Berdychem, numerem siedem w rankingu ATP World Tour w singlu. Para ta miała jednak pecha w losowaniu, bowiem trafiła na Francuza Michaela Llodrę i Serba Nenada Zimonjica (nr 2.). Ten mecz odbędzie się w czwartek.

W imprezie zagra również debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Zawodnicy Siemens AGD Tennis Team Polska zmierzą się w środę po południu pierwszej rundzie z Holendrami Thiemo de Bakkerem i Robinem Haasem.

Wyniki środowych spotkań gry pojedynczej: <PRE> druga runda - Jarkko Nieminen (Finlandia) - Łukasz Kubot (Polska) 6:3, 5:7, 7:6 (7-2)

pierwsza runda - Tomas Berdych (Czechy, 2) - Lukas Rosol (Czechy) 6:4, 6:2 Marcos Baghdatis (Cypr) - Matthias Bachinger (Niemcy) 7:6 (7-2), 6:2 Alex Bogomołow jr (Rosja) - Serhij Stachowski (Ukraina) 6:3, 0:1 - krecz Stachowskiego.