Sezon tenisowy trwa około 300 dni w roku. Jedynie po listopadowym turnieju Masters jest dłuższa przerwa. Wówczas zawodniczki mogą sobie pozwolić na porządne, prawie dwumiesięczne, wakacje. Radwańska najczęściej wówczas leci do egzotycznych krajów.

Reklama

Teraz też trochę odpocznie, bo następny turniej zaczyna 23 kwietnia w Stuttgarcie. Triumfatorka prestiżowego turnieju w Miami wyląduje dzisiaj na lotnisku w Krakowie. Chciałoby się rzec dopiero dzisiaj, bo przecież zawody na Florydzie zakończyły się w sobotę, a Isia z kolejnego startu w Charleston zrezygnowała z powodu urazu pleców. Niestety wcześniejszy powrót do domu nie był możliwy.

Życie zawodowej tenisistki, szczególnie tak znakomitej i plasującej się w czołowej dziesiątce rankingu WTA jak Agnieszka, to nie tylko trening, mecz i odnowa biologiczna. Zarabiająca krocie nasza rodaczka (za triumf w Miami otrzymała czek w wysokości 712 tys. dolarów), po historycznym zwycięstwie nie mogła udać się od razu do Polski. Już miesiąc wcześniej była zgłoszona do turnieju w Charleston i musiała się tam pojawić, żeby... odwołać start. Gdyby tam nie pojechała, kobiecy związek tenisowy WTA nałożyłby na nią karę finansową.
Pojawienie się Isi w Charleston było również konieczne z przyczyn marketingowych i promocyjnych. Po wygranych w tak wielkich turniejach jak ten w Miami, tenisistka ma obowiązek uczestniczenia w sesjach zdjęciowych i konferencjach prasowych.

Ciężka praca Isi przynosi jednak znakomite efekty. Czuję się pewnie na korcie, gram bardzo dobrze i jeśli utrzymam ten poziom, to wkrótce powinnam wejść do czołowej trójki - zapowiada czwarta tenisistka świata.

Dzień Agnieszki Radwańskiej w Miami:
7.00 - pobudka i śniadanie
8.00 - godzinny trening na kortach
9.30 - wyjazd na sesję zdjęciową dla WTA
13.00 - powrót na korty i obiad
15.00 - drugi trening - 2 godziny
18.00 - wyjazd z kortów do hotelu
20.00 - kolacja
22.00 - hotel i spać!Plany Isi:
Stuttgart (23-29 kwiecień 2012)
- 5 DNI PRZERWY
- Madryt (5-13 maj 2012)
- 1 DZIEŃ PRZERWY
- Rzym (14-20 maj 2012)
- 1 DZIEŃ PRZERWY
- Bruksela (21-26 maj 2012)
- 1 DZIEŃ PRZERWY
- Roland Garros (27 maj - 9 czerwiec)
>>>Czytaj także: Radwańska w sześć lat zarobiła 26 milionów złotych