Bratczikowa zajmuje w rankingu WTA 92. miejsce. Radwańska nigdy wcześniej z nią nie grała. Jeśli Polka upora się z 27-letnią Rosjanką, to w kolejnej rundzie jej rywalką będzie lepsza w parze Carla Suarez Navarro (Hiszpania) - Ksenia Perwak (Kazachstan).

Reklama

Urszula Radwańska (WTA 44) rywalizację w US Open rozpocznie natomiast od spotkania z rozstawioną z numerem 20. Robertą Vinci. Tenisistki grały ze sobą wcześniej dwukrotnie. Obie konfrontacje miały miejsce w 2008 roku i górą w nich była Włoszka. Jeśli siostry wygrają po trzy mecze, to w czwartej rundzie staną naprzeciw siebie.

Dopiero w ćwierćfinale mogą się za to spotkać Łukasz Kubot (ATP 78) i Jerzy Janowicz (ATP 87). Drogi do tego etapu nie mają jednak łatwej. Co prawda w pierwszej rundzie Janowicz zmierzy się z nieznanym Amerykaninem Dennisem Novikovem, który w rankingu ATP zajmuje dopiero... 1099. miejsce, ale w trzeciej jego rywalem prawdopodobnie będzie Serb Novak Djokovic. Pierwszym przeciwnikiem Kubota jest natomiast Argentyńczyk Leonardo Mayer (ATP 63).