Jako pierwszy wyjdzie na kort Michał Przysiężny. Polak o 12.30 powinien rozpocząć mecz z Niemcem Philippem Petzschnerem. 29-latkowi stoczą pierwszy pojedynek między sobą. Przysiężny zajmuje 127 miejsce w rankingu ATP, a jego rywal jest na 141 pozycji. Zwycięzca zagra z wygranym z pary - Kevin Anderson z RPA i Belg Olivier Rochus.

Reklama

Około 14.00 na korcie powinna pojawić się Urszula Radwańska. Rywalką Polki w walce o drugą rundę będzie Amerykanka Mallory Burdette. Obie panie mają po 22 lata. Będzie to ich pierwszy pojedynek. Urszula Radwańska jest na 44 miejscu w rankingu WTA, a Mallory Burdette zajmuje 68 pozycję. Zwyciężczyni tego pojedynku zmierzy się ze Szwajcarką Rominą Oprandi lub Amerykanką Alison Riske.

Ostatnią reprezentantką Polski, która zagra we wtorek (ok. godz. 18.00) na wimbledońskim korcie będzie Agnieszka Radwańska. 24-letnia Polka jest rozstawiona z numerem 4 w turnieju. Jej rywalką będzie o pięć lat starsza Austriaczka Yvonne Meusburger. To trzeci mecz między obu paniami. Dwa poprzednie wygrała Radwańska (w 2005 i 2006 r.). Zwyciężczyni zagra z Węgierką Timeą Babos lub reprezentantką Francji Mathilde Johansson.