Do pojedynku tych tenisistów doszło podczas challengera ATP w Mohammedii (pula nagród 42 tys. euro) w październiku ubiegłego roku. Cecchinato, zajmujący wtedy 82. miejsce na liście światowej, wygrał łatwo dwa pierwsze spotkania, a w trzeciej rundzie niespodziewanie uległ Majchrzakowi 1:6, 4:6. Polak był wówczas sklasyfikowany na 338. pozycji w rankingu ATP.

Reklama

Na wynik tego spotkania postawiono znaczne sumy w zakładach bukmacherskich, co zwróciło uwagę włoskiej federacji. Termin przesłuchania zawodnika przez Komisję Dyscyplinarną nie został jeszcze wyznaczony. Niewykluczone, że sprawę podejmie również prokuratura.

23-letni Cecchinato udanie zadebiutował w ubiegły weekend w reprezentacji Italii w Pucharze Davisa. Gdy Włosi prowadzili ze Szwajcarami 3:0, mając już zapewniony awans do ćwierćfinału Grupy Światowej, dostał szansę gry i pokonał Adriena Bossela 6:3, 7:5.

Początkowo Majchrzak również był kandydatem do występu w reprezentacji w Pucharze Davisa, ale ostatecznie nie zagrał. Zastąpił go znacznie niżej notowany Hubert Hurkacz. Biało-czerwoni, rozgrywający swój pierwszy w historii mecz w Grupie Światowej, przegrali w Gdańsku z Argentyną 2:3.