Z powodu problemu z kolanem Roger Federer nie weźmie udziału w zbliżających się igrzyskach w Rio de Janeiro. Szwajcarski tenisista ogłosił, że w tym sezonie nie pojawi się już na korcie. "Muszę pozwolić kolanu w pełni wyzdrowieć" - powiedział.
Roger Federer w lutym przeszedł operację lewego kolana. To był pierwszy zabieg chirurgiczny w karierze blisko 35-letniego zawodnika. "Jestem bardzo zawiedziony, że muszę ogłosić moją nieobecność na igrzyskach i przerwę w występach do końca sezonu. Zdaniem lekarzy, jeśli chcę bez problemów zdrowotnych grać jeszcze przez kilka lat, to muszę pozwolić mojemu kolanu oraz ciału w pełni wyzdrowieć. Ta przerwa będzie dla mnie bardzo ciężka" - przyznał 17-krotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych.
Cztery lata temu z Londynu Federer wrócił ze srebrnym medalem. W finale uległ Brytyjczykowi Andyemu Murrayowi.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane
Zobacz
|