Serb, obecnie czwarty zawodnik światowego rankingu, po raz ósmy mierzył się z Gulbisem i odniósł siódme zwycięstwo. Z Mannarino natomiast zagra po raz drugi. W pierwszej konfrontacji był górą.

Djokovic to trzykrotny triumfator Wimbledonu (2011, 2014, 2015). W obecnej edycji nie przegrał jeszcze seta.

Liderka światowego rankingu tenisistek Angelique Kerber w 1/16 zdołała odrobić stratę i pokonać Amerykankę Shelby Rogers 4:6, 7:6 (7-2), 6:4. W podobnych okolicznościach do kolejnej rundy awansowała Dunka Caroline Wozniacki.

Kerber przegrała pierwszego seta 4:6, a w drugim rywalka prowadziła już 4:2. Mimo wszystko najwyżej rozstawiona zawodniczka londyńskiej imprezy zdołała odwrócić losy spotkania i awansować do 1/8 finału.

Ubiegłoroczną finalistkę czeka jednak trudne zadanie w kolejnym meczu. Jej rywalką będzie Hiszpanka Garbine Muguruza (14.), która szybko uporała się z Rumunką Soraną Cirsteą 6:2, 6:2. Kerber ma z nią bilans 3:4, ale poniosła porażkę w ostatnich czterech spotkaniach.

"Nad przepaścią" była też rozstawiona z numerem piątym Wozniacki. Po porażce w pierwszym secie z Estonką Anett Kontaveit, Dunka przegrywała w drugiej odsłonie 3:5. Wówczas zdołała jednak doprowadzić do przełamania, a ostatecznie triumfowała w tie-breaku. W trzecim secie miała już zdecydowaną przewagę i ostateczne triumfowała 3:6, 7:6 (7-3), 6:2.

Kolejną rywalką Wozniacki będzie Amerykanka CoCo Vandeweghe (nr 24.), która wyeliminowała rodaczkę Alison Riske - 6:2, 6:4.

W 1/8 finału wystąpi także Agnieszka Radwańska (9.). Polka pokonała w sobotę Szwajcarkę Timeę Bacsinszky (19.) 3:6, 6:4, 6:1, a w następnym meczu zmierzy się z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową (7.).