Radwańska już prawie dwa tygodnie temu zakończyła tegoroczne występy. 28-letnia krakowianka zmagała się w tym czasie z obniżką formy i częstymi kłopotami zdrowotnymi. W efekcie nie odnosiła dobrych wyników i stopniowo pogarszały się jej notowania na liście WTA. Po raz pierwszy od 2010 roku zabrakło jej zaś w mastersie. W poprzedniej edycji zmagań w Singapurze dotarła do półfinału w związku z czym teraz straciła 625 punktów.

Reklama

Poprzednio 28. rakietą świata Polka była 21 stycznia 2008 roku.

Znacząco pogorszyła się pozycja w rankingu także innych nieobecnych WTA Finals - Dominiki Cibulkovej i Angelique Kerber. Słowaczka, która triumfowała rok temu, spadła z 12. na 26. lokatę. Niemka polskiego pochodzenia, która dotarła wówczas do finału, przesunęła się z 11. miejsca na 19.

W najlepszej "10" doszło do niewielkich zmian. Wypadła z niej Rosjanka Swietłana Kuzniecowa (także nie zakwalifikowała się tym razem do mastersa), a zadebiutowała w tym gronie Francuzka Kristina Mladenovic, która awansowała z 13. pozycji na 10.

Reklama

Za Halep, która trzeci tydzień jest na szczycie zestawienia, plasują się Hiszpanka Garbine Muguruza i Czeszka Karolina Pliskova. Czołówka rywalizuje obecnie w mastersie, a na zajęcie pierwszego miejsca na koniec roku szansę ma aż siedem zawodniczek.

Reklama

Druga z Polek w czołowej setce - Magda Linette - zachowała 72. miejsce sprzed tygodnia.

W rankingu "Road to Singapore", który wyłonił osiem uczestniczek rozpoczynającego się w niedzielę turnieju WTA Finals, również najlepsza jest Halep, za którą są Muguruza i Pliskova. Na podstawie tej listy wyłonionych zostanie też 12 singlistek, które wystąpią w tzw. małym mastersie - WTA Elite Trophy w chińskim Zhuhai. Radwańska przesunęła się z 25. na 27. miejsce, a Linette jest 70.