Kilka godzin wcześniej McNally przegrała mecz singlistek o trofeum z rozstawioną z numerem 16. rodaczką Cori Gauff 6:1, 3:6, 6:7 (1-7). W półfinale wyeliminowała z kolei Świątek - Polka przegrała 6:3, 6:7 (6-8), 4:6.

Reklama

To pierwszy wielkoszlemowy triumf Polki w deblu juniorek od 2007 roku, kiedy Urszula Radwańska w parze z Białorusinką Ksenią Milewską zwyciężyły w US Open. Młodsza z sióstr Radwańskich w tym samym roku wygrała także French Open z tą samą partnerką oraz Wimbledon z Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową.

Jedyne wcześniejsze zwycięstwo reprezentantki Polski w deblu juniorek Wielkiego Szlema miało miejsce w 1995 roku w Wimbledonie. Wówczas triumfowały Aleksandra Olsza w parze z tenisistką z Zimbabwe Carą Black.

Reklama

W pierwszej rundzie juniorskich zmagań tegorocznej edycji French Open - w singlu i deblu - odpadła Stefania Rogozińska-Dzik. Z kolei Wojciech Marek zatrzymał się na drugiej rundzie w grze pojedynczej, a w podwójnej przegrał mecz otwarcia. W singlu wystąpił także Daniel Michalski, który zakończył udział w imprezie na pierwszym etapie rywalizacji.